چگونه یک ضدعفونی کننده طبیعی بسازیم؟

دسته بندی ها :
چگونه یک ضدعفونی کننده طبیعی بسازیم؟

سفارش محصولات گیاهی پاک گیاه ارگانیک

روش های پیشنهادی پاک گیاه ارگانیک برای ضد عفونی کردن هوای داخل خانه و سطوح از ویروس و باکتری با استفاده از ضدعفونی کننده طبیعی. مسلما افزایش سیستم ایمنی بدن با مراقبه درمانی، تغذیه خوب، خواب مناسب و فعالیت فیزیکی مهمتر هستند.

مواد ضد عفونی کننده شیمیایی برای سلامت مناسب نیستند و موادی مانند آب ژاول علاوه بر نامناسب بودن برای سلامتی می توانند باکتری ها را مقاوم سازند و بهتر است از ضد عفونی کننده طبیعی

محلول ضد عفونی کننده سطوح:

1. قابلمه ای را به اندازه ١/۴ به طور مساوی از گیاهان Rosmarinus officinalis (رزماری)، Salvia officinalus (مریم گلی) به عنوان ضد عفونی کننده باکتری، قارچ و ویروس و Thymus vulgaris (آویشن باغی) به عنوان ضد باکتری عفونت های برونشی، پر کرده و مابقی را آب ریخته و روی حرارت قرار داده تا به شروع به جوشیدن کند. سپس حرارت را خاموش، درب قابلمه را گذاشته تا برای ١۵ دقیقه دم بکشد.
2. داخل ظرف اسپری را به اندازه ١/٢ از این محلول صاف شده و مابقی را از سرکه سفید پر می کنیم.
3. سطوحی که تماس بیشتری دارند مانند دستگیره ها، سطوح آشپزخانه، میز، دستگیره کیف، سینک دست شویی، دگمه سیفون و غیره را با این محلول به صورت زیر ضد عفونی می توان نمود.
4. ظرف حاوی محلول را تکان داده و سپس محل را اسپری نموده و ٣٠ ثانیه صبر کرده و سپس با دستمال یک بار مصرف پاک می نمایید.
5. دفعات تکرار ضد عفونی کردن مطابق طول عمر ویروس و باکتری ها می باشد. طول عمر ایشان روی سطوح صاف مانند شیشه کمتر از سطوح متخلخل مانند لباس است.
6. محلول عصاره آبی گیاهان یا جوشانده را می توان به مدت ۴٨ ساعت در یخچال نگه داری نمود.

نکته: رزماری و مریم گلی علاوه بر خاصیت ضد میکروبی به ترتیب ١. فرح بخش، و ٢. ضد افسردگی و دافع انرژی های منفی نیز می باشند.

روش ضد عفونی کردن هوای خانه:

١/۴ قابلمه ای را از گیاهان فوق الذکر پر کرده و مابقی را آب جوش پر کرده و روی حرارت ملایم می گذاریم تا هوای خانه با این بخار ضد عفونی شود. مسلما روزانه حداقل ١۵ دقیقه صبح و شب پنجره هارا باز کرده و هوای خانه را تهویه می کنیم. حتی المقدور از مواد پاک کننده شیمیایی استفاده نشود.

نکته: رزماری و مریم گلی علاوه بر خاصیت ضد میکروبی به ترتیب ١. فرح بخش، و ٢. ضد افسردگی و دافع انرژی های منفی نیز می باشند.

 

منبع: کانال پاک گیاه ارگانیک

ضدعفونی کننده طبیعی

سفارش محصولات گیاهی پاک گیاه ارگانیک

برچسب ها :

مطالب مرتبط

نظرات شما

X