دسته بندی ها :
راهنمای صوتی گردشگری آقاجوگشت

دانلود از کافه بازار

برنامه آقاجو گشت، یک راهنمای صوتی گردشگری است و گردشگران داخلی می توانند قبل، حین و بعد از بازدید جاذبه های گردشگری کشور ، با پیشینه، ویژگی ها و اهمیت این جاذبه ها آشنا شوند.سوغات شهرهای مختلف:از طریق امکان سوغات، ضمن آشنایی بیشتر با سوغات شهرهای منتخب،امکان خرید اینترنتی فراهم شده است.اسرار جاذبه های تاریخی:داستان نبش قبر کریم خان و انتقال جسد او، جابجای بقایای پیکر ابوعلی سینا وعکاسی از جمجمه او، نحوه تولید یخ در یخچال های گلی کرمان، راز نهان گنج نامه همدان، راز 666 میخ در درب مسجد آقابزرگ کاشان، زمان جادویی رویت طرح طاووس در گنبد مسجد شیخ لطف الله و … نمونه هایی از اسرار جاذبه تاریخی ایران هستند. آقاجوگشت این اسرار را برای شما بازگو خواهد کرد تا از سفر خود به این جاذبه های تاریخی لذت بیشتری ببرید.معماری:سیستم گرمایش حمام های تاریخی، مهندسی جریان آب درفواره های باغ ها ایرانی، سیستم آبرسانی و تهویه خانه های تاریخی و شهرهای زیر زمینی، هنرانعکاس نور و صدا در مساجد ایرانی و ده ها معجره دیگر معماران ایرانی، نشان از تداوم هنر معماری در سرزمین ایران است. نام های همچون علی مریم کاشانی، معمار خانه بروجردی ها و طباطبایی ها و تیمچه امین الدوله و همچنین هوشنگ سیحون، معمار بنای یادبود آرامگاه بوعلی‌سینا و طراح آرامگاه‌های خیام، نام های درخشان در آسمان معماری این سرزمین هستند.پرداختن به اسرار معماری جاذبه های گردشگری، سرلوحه راهنمای گردشگری آقاجو گشت می باشد.ویژگی های خاص:

بزرگترین آینه ایران، قاره آفریقا در ایران، تنها مسجد پنج طبقه جهان، بلندترین بادگیر جهان،بزرگترین بازار سرپوشیده جهان، تنها رویشگاه گل سوسن چلچراغ در جهان، فیروزه اسلام، بزرگترین تکیه مینیاتوری جهان، بزرگترین سنگ نبشته جهان و … صدها ویژگی منحصر به فرد دیگراز جاذبه های گردشگری ایران را با آقاجوگشت بشنوید.

پیشینه:

بازار کاشان در زلزله قرن دوازدهم قمری ویران شد اما با همت مردم دوباره ساخته شد و سر از خاک برنهاد. باغ ارم شیراز از دوره سلجوقیان و آل اینجو پابرجا بوده و در دوره زندیه توسط کریمخان بهسازی شد و در دوره ناصرالدین شاه قاجار توسعه یافت. این است سرگذشت این سرزمین و مردمانش، مردمانی که با وجود عقاید مختلف، دست از تلاش برای آبادانی و رونق ایران برنداشته اند.راهنمای صوتی  گردشگر آقاجوگشت، تلاش دارد تا این پیشنیه تاریخی را برای شما بازخوانی کرده و لذت بازید از جاذبه های تاریخی را برای شما دوچندان سازید

سوغات شهرهای مختلف:

از طریق امکان سوغات، ضمن آشنایی بیشتر با سوغات شهرهای منتخب،امکان خرید اینترنتی فراهم شده است.

نسخه پیش رو، ورژن 1.2.1 است و در آن سعی شده جاذبه های پربازید معرفی شوند. در نسخه های آتی به تدریج سایر جاذبه ها افزوده و جاذبه های فعلی غنی تر خواهد شد.

در این نسخه راهنمای صوتی جاذبه های 17 شهر انتشار یافته است.این شهرها عبارتند از:

– کرمانشاه

– اصفهان

– شیراز

– تبریز

– کاشان

– همدان

– یزد

– قزوین

– نیشابور

– سمنان

– دامغان

– شاهرود

– زنجان

– مشهد

– کرمان

از امکانات دیگر این نرم افزار، معرفی تورهای گردشگری مقاصد گردشگری معرفی شده توسط آژانس های گردشگری معتبر می باشد.

منابع:

کتاب راهنمای گردشگری ایران نوشته نرگس علی مردانی

کتاب جامع ایرانگری ، انتشارات کامل

کتاب چهره ایران، انتشارات گیتاشناسی

www.fa.wikipedia.org

www.aghajoo.ir

تیم ما:

گوینده: لیا عرفانی

جمع آوری و تدوین محتوا: نرگس حیدری

زیرساخت برنامه: اپلیکیشن ساز پازلی

توسعه برنامه: نرگس حیدری

 
برچسب ها :