بادام زمینی آستانه اشرفیه

دسته بندی ها :
بادام زمینی آستانه اشرفیه

بادام زمینی آستانه اشرفیه، یکی از سوغاتی های پرطرفدار استان گیلان است.

ماه مهر از اکثر خانه‌های شهرستان آستانه اشرفیه بوی بادام زمینی برشته به مشام می‌رسد.

چرا که این شهرستان ۸۰ درصد بادام زمینی کشور را تولید کرده و در این فصل از سال اکثر ساکنان این شهر که معمولا بادام کار هستند، به فرآوری بادام‌های برداشت شده مشغولند.

بادام زمینی آستانه اشرفیه مهم‌ترین محصول زراعی این شهرستان بوده که به دلیل خاک حاصلخیز آن (خاک سبک و با کیفیتی که حاصل رسوبات سفید رود است) مرغوب‌ترین نوع بادام در کشور است.

این محصول که ریشه بوته‌ای یک ساله است، از اوایل اردیبهشت تا نیمه خرداد کشت شده و در اواسط شهریور تا اواخر مهر برداشت می‌شود.

اکثر مردم شهرستان آستانه اشرفیه در فصل کاشت این محصول مشغول فعالیت در باغات بوده و در زمان برداشت نیز به فرآوری بادام زمینی که معمولا به صورت برشته و نمکی کردن است، می‌پردازند.

همچنین از محصولات تبدیلی بادام زمینی می‌توان به روغن بادام زمینی (آراشید) – بسته به نوع زمین بین ۴۰ تا ۵۰ درصد بادام زمینی را تشکیل می‌دهد- و سوخته که نوعی شیرینی محلی است اشاره کرد.

برداشت و فراوری

بادام زمینی آستانه که از اواخر فروردین و در ریگزارهای مرطوب کاشته می‌شود مرغوب‌ترین نوع بادام زمینی است که بسته به مرغوبیت زمین و نوع بذر، از هر بوته بین ۳۰۰ تا ۶۰۰ گرم بادام به دست آمده و بعد از آن بادام زمینی دشت مغان از کیفیت خوبی برخوردار است.

بادام زمینی به دو روش سنتی و صنعتی خشک می‌شود که در روش اول بادام را در فضای باز و مقابل آفتاب می‌گذارند تا رطوبت اولیه خود را از دست بدهد و در روش دوم این کار از طریق دستگاه‌های صنعتی انجام می‌شود.

نوع مرغوب بادام زمینی که بهترین بذر برای کاشت نیز هست، به روش سنتی خشک شده و هرچه بیشتر آفتاب خورده باشد، تیره‌تر و خوشمزه‌تر است اما نوع صنعتی آن رنگ روشن تری داشته و از لحاظ ظاهر بهتر از نوع اول است ولی نه تنها خوشمزگی نوع اول را ندارد که بذرهای حاصل از این روش خشک کردن نیز بذرهای نامرغوب و عموماٌ ناباروری هستند.

 


از کجا بخریم؟

فروشگاه اینترنتی آقاجو:

مطالب مرتبط

نظرات شما

X