ارده کنجد و راهنمای خرید ارده کنجد

دسته بندی ها :
ارده کنجد و راهنمای خرید ارده کنجد

ارده کنجد فاقد هر گونه افزودنی شیمیایی است و به‌عبارتی صددرصد طبیعی است. ماده اصلی و تنها ماده تشکیل دهنده آن کنجد است. در واقع مایعی است که از کنجد نرم پوست کنده بریان و کوبیده تهیه شده و روغن آن جدا نشده باشد. چاق کننده و تقویت کننده نیروی جنسی بوده و دیر هضم می‌باشد. منضج دمل‌ها و زخم‌های چرکی و تسکین دهنده درد، گرمی و خشکی عضو می‌باشد. مزاج گرم و تر دارد و مصلح آن سرکه و عسل است. ارده در مقایسه با کره، چربی ‌های مضر ندارد.

 

 شرایط نگهداری

ارده نیز مانند حلواارده باید در محلی خنک و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری شود. بنابراین رعایت این دو شرط می‌تواند تاریخ مصرف آنرا تا یکسال افزایش دهد.
اگر مدتی از ظرف محتوی ارده استفاده نشود رسوب کرده و روغن آن جدا شده و یا اصطلاحا دو فاز می‌شود که این موضوع هیچ ربطی به نامرغوبی و یا فاسد شدن آن ندارد بلکه به دلیل عدم استفاده ازهرگونه موادشیمیایی افزودنی جهت یکنواخت نگداشتن محصول می‌باشد و توصیه می‌شود قبل از مصرف بدقت مخلوط گردد.
برای دوفاز نشدن ارده میبایست مرتب(هفته ای دو مرتبه) ظرف ارده رو با قاشق خشک بهم بزنید.

 

طرز تهیه ارده

ابتدا کنجد را درون آب میریزند تا تمیز شده و هم بتوان براحتی پو ستش را جدا کرد. برای جدا کردن پوست کنجد آنرا درون دستگاه پوستکن ریخته وبعد درون حوضچه آب نمک میریزند تا پوستهای جدا شده ته نشین شوند و کنجد پوست کنده روی آب بماند سپس برای بار دوم آنرا درون حوضچه آب نمک دیگری ریخته تا کاملا تمیز وضد عفونی شود بعد درون حوضچه آب شیرین ریخته و چند بار شتشو میدهند,کنجد را برای بو دادن درون کوره میریزند تا بعد از مدتی بو داده شود و در مرحله بعدی کنجد بو داده را آسیاب کرده و به ارده تبدیل میشود.

 

راهنمای خرید ارده کنجد

ارده ی ممتاز ارده ای است که تلخ و یا زیاد گس نباشد و رنگ روشن داشته باشد و رقیق باشد. رقیق بودن ارده نشانه ی خوب آسیاب شدن کنجد و همچنین درصد بالای روغن موجود در کنجد آن نسبت به بقیه کنجدها میباشد.

برچسب ها :

مطالب مرتبط

نظرات شما

X